اتحادیه صنف دارندگان رستوران و سلف‌سرویس‌های تهران

امروز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲

خبر شماره ۱۱۵۷۲

اهمیت ثبت برند و نشان تجاری برای رستوران ها

تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ , بازدید: ۸۸۶
همکار گرامی ، پیرو تماس های مکرر اعضا در روزهای اخیر پیرامون سو استفاده از نام تجاری و یا نشان تجاری رستورانها در فضای مجازی و عمومی (برنامه های سفارش آنلاین غذا ، شبکه های اجتماعی و یا سردرب ، تراکت و ...) به اطلاع می رساند :

همکار گرامی ، پیرو تماس های مکرر اعضا در روزهای اخیر  پیرامون سو استفاده از نام تجاری و یا  نشان تجاری رستوران  توسط  افراد سود جو و فرصت طلب در برنامه های سفارش آنلاین غذا ، شبکه های اجتماعی و یا عمومی چون سردرب و ... به اطلاع می رساند :

اتحادیه رستوران و سلف سرویس های تهران در اطلاع رسانی ها و درج مطالب اموزشی نسبت به اهمیت ثبت برند و نشان تجاری  بصورت مکرر اطلاع رسانی های نموده است .

( به یاد داشته باشید جهت ثبت برند و یا نشان تجاری  به  شرکت های معتبر و متخصص در ارائه خدمات دهنده ثبت شرکت ها مراجعه نمایید)

ثبت برند رستوران  شما، سبب می‌شود که نوع خدمات خود را به راحتی در معرض دید قرار داده و از آن به عنوان نام و نشان تجاری رستوران استفاده نمایید. همچنین ثبت برند رستوران  بر چگونگی نوع تبلیغات تاثیر بسیاری دارد. بدین ترتیب که می‌توان از نام و نشان تجاری انتخاب شده بر تابلوی ورودیه رستوران و یا سایر بیلبوردهای تبلیغاتی به راحتی بهره برداری نمایید.

در نتیجه ثبت برند علاوه بر حق انحصاری و قانونی آن، فواید بازاریابی و افزایش کسب سود اقتصادی را نیز به دنبال خواهید داشت.

لازم به ذکر است که با ثبت برند و طی کردن پروسه‌های قانونی ، سایر واحد های صنفی عرضه غذایی حق استفاده از آن برند را نخواهند داشت و در غیر اینصورت با پیگرد قانونی مواجه می‌شوند.

بدین ترتیب با ثبت علامت تجاری رستوران حق انحصاری و قانونی برند را به مدت ده سال خواهید داشت و پس از آن نیز امکان تمدید آن نیز از سوی اداره مالکیت میسر است.

ثبت برند چه مزایای برای صاحبان رستوران ها ایجاد می کند؟

همانطور که از قبل به آن اشاره شد با ثبت برند می‌توان ویژگی‌های خدمات خود را بهتر به مخاطبان معرفی کرده و علاوه بر آن تبلیغات خود را حول محور نشان تجاری گسترش داد. در اینجا به برخی از مزیت‌های ثبت برند اشاره می‌کنیم؛

یک) ماهیت برند در منحصر بودن ان است. به طوریکه با ثبت برند خود می‌توان رستوران و خدمات سرویس دهی مورد نظرمان را از سایر خدمات همسان آن متمایز کرد

دو) با ثبت برند و نام تجاری رستوران خود می توان در بازار اقتصادی با سایر رستوران‌ها به رقابت پرداخت

سه) ثبت برند رستوران سبب توسعه و ارتقاء میزان کیفیت غذا، خدمات و سرویس دهی ما به مشتریان می‌شود

چهار) سبب افزایش اعتبار رستوران و جلب اعتماد مشتریان می‌شود

پنج) با ثبت برند می‌توان به راحتی از وام و یا تسهیلات بانکی برخوردار شد

شش) ثبت نشان تجاری یک سرمایه گذاری غیر مادی و ارزشمند است که با استفاده از آن می‌توان به رونق بازار اقتصادی و سود دهی بهتر دسترسی پیدا کرد

هفت) باعث محبوبیت رستوران و نوع سرویس دهی آن می‌شود. همانطور که محبوب ترین رستوران‌های داخلی و جهانی با ثبت برند به شهرت رسیده‌اند

هشت)  می توانید به راحتی نمایندگی‌ها و سایر شعب مرتبط با رستوران‌تان را نیزبه راحتی افتتاح کنید

نه)  حق انحصاری و قانونی استفاده از آن در اختیار مالک قرار گیرد

ده) ثبت اسم رستورانها به توسعه تبلیغات در بازار کسب و کار و ارائه خدمات مرتبط با آن کمک شایان توجهی می‌نماید

یازده) ثبت برند سبب می‌شود که مشتریان بتوانند به راحتی خدمات ارزنده شما را با سایر خدمات در رستوران‌های دیگر تشخیص دهند

دوازده)‌ می‌توانید برای بهبود خدمات خود با دیگر فعالان در حوزه رستوران و فست فود رقابت کنید

سیزده) خدمات خود را علاوه بر معرفی آن در بازار اقتصاد داخلی می‌توانید در بازار اقتصاد جهانی نیز توسعه بخشید

چهارده) با دریافت گواهی ثبت  امکان افتتاح دیگر شعب برایتان آسان‌تر می‌شود و می‌توانید برند خود را در بازار رقابتی مطرح کنید

 

مدارک لازم جهت ثبت برند رستورانها برای اشخاص حقیقی

یک) ارائه مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی به همراه یک نسخه کپی از آن

دو) ارائه مجوز کسب، مجوز فعالیت، پروانه بهداشت و مواردی از این دست

سه) ارائه طرح گرافیکی نشان تجاری در ابعاد ده در ده سانتی‌متر

چهار)‌ ارائه اظهارنامه برای ثبت برند

پنج) ارائه کارت بازرگانی در صورتیکه برای نشان تجاری خود از واژه لاتین استفاده کنید

مدارک لازم جهت ثبت برند رستورانها برای اشخاص حقوقی

یک) ارائه اساسنامه شرکت و مجوز فعالیت‌

دو) ارائه روزنامه تاسیس به همراه آخرین تغییراتی که در حوزه فعالیت اعمال شده است

سه)‌ ارائه طرح گرافیکی در ابعاد ده در ده سانتی‌متر

چهار) ارائه کارت بازرگانی در صورت استفاده از واژه لاتین برای نشان تجاری

پنج) ارائه وکالت نامه در صورت بهره‌مندی از وکیل

دلایل ثبت علائم تجاری رستوران

با توجه به ذکر تمامی ویژگی‌ها و مزیت‌های مربوط به فرایند دریافت گواهی ثبت برند از سوی اداره مالکیت معنوی به عنوان متولی ثبت برند ، از جمله مهمترین دلایل ثبت برند را می‌توان، به رسمیت شناخته شدن نوع خدمات، سرویس دهی و کیفیت رستوران اشاره کرد که از طریق ثبت نشان تجاری، می‌توان به این فرایند مهم برای پیشبرد اهداف اقتصادی و بهبود بیزینس خود دست یافت.

در واقع ثبت نشان تجاری و استفاده مکرر از آن در تبلیغاتی مانند بیلبورد، تراکت و حتی انتشار آن در شبکه‌های مجازی سبب پُر رنگ‌تر شدن آرم و نشان رستوران شده و بدین ترتیب با جذب مخاطبان بیشتر می‌توان انتظار پیشبرد و معروفیت رستوران را در کوتاه‌ترین زمان ممکن داشت.

همچنین ثبت نام تجاری سبب تثبیت جایگاه خدمات عرضه شده در صنعت غذایی می‌شود، به طوری‌که با برجسته نمودن نشان تجاری رستوران می‌توان در راستای بهبود و ترقی سطح خدمات عرضه شده گام برداشت.

مراحل ثبت

پس از تهیه مدارکی که در بالا ذکر شد می بایست در سایت اداره مالکیت معنوی عضو شده و نسبت به ثبت اظهارنامه ثبت اقدام نمایید.

پس از چند روز تایید یا رد کارشناس بر روی اظهارنامه داده می شود

چنانچه برند شما تایید شده باشد باید نسبت ارسال فیزیکی مدارک به اداره مالکیت و بعد از آن به درج آگهی تقاضای برند در سایت روزنامه رسمی اقدام نمایید

بعد از گذشت یک ماه از زمان چاپ روزنامه اول می توانید از طریق سایت اداره حق الثبت برند را پرداخت نمایید

بعد از پرداخت حق الثبت و تایید مجدد کارشناس پس از چند روز شما می توانید نسبت به درج نهایی آگهی ثبت برند در روزنامه اقدام نمایید.

و در نهایت پس از چاپ آگهی ثبت برند ( روزنامه دوم ) به اداره مالکیت مراجعه و گواهی ده ساله برند را دریافت نمایید.

 

( به یاد داشته باشید جهت ثبت برند و یا نشان تجاری  به  شرکت های معتبر و متخصص در ارائه خدمات دهنده ثبت شرکت ها مراجعه نمایید)

 

روابط عمومی اتحادیه رستوران و سلف سرویس های تهران

 

پیشنهاد

پیوندها

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف دارندگان رستوران و سلف‌سرویس‌های تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© rst-teh.ir All rights reserved 2016