اتحادیه صنف دارندگان رستوران و سلف‌سرویس‌های تهران

امروز دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

خبر شماره ۹۴۹۶

بانوی شیرازی با سفارش غذا از ۱۱۰ کمک خواست

تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۹ , بازدید: ۱۷۲۹
سرهنگ کاووس محمدی گفت: به دنبال تماس یک زن در شیراز با مرکز ۱۱۰ و طرح درخواست ارسال چلوکباب و نوشابه، به واسطه هوشیاری و دقت کاربر مرکز، موفق به دریافت کمک و خدمات مشاوره‌ای مأموران انتظامی و پایان‌دادن به یک مشاجره خانوادگی با همسرش شد.

خانمی در شیراز با مرکز 110 پلیس استان فارس تماس گرفته و اعلام می دارد: "سلام، ببخشید بیرون بر، چلوکباب می خواهم با نوشابه!"، کاربر 110 اعلام می کند: "شما با 110 تماس گرفته اید و چلوکباب می خواهید؟"

در ادامه این تماس تلفنی، امدادخواه (خانم مورد نظر) می گوید: بله، بله، از دیشب تا حالا چیزی نخورده ام و گشنه ام."، کاربر پاسخ می دهد: " آیا شما نمی توانید صحبت کنید و فرد دیگری در کنار شما است؟"، امداد خواه پاسخ می دهد : "بله، بله".

در این لحظه کاربر پلیس 110 که متوجه موضوع می شود، از او می پرسد: "متوجه شدم، مشخصات و آدرس را بفرمایید" و فرد امداد خواه نیز آدرس خود را اعلام می کند.

در پایان کاربر 110 از امداد خواه سوال می کند که "خانم چند نفر هستند، با عدد اعلام کنید. مسلح به سلاح سرد یا گرم هستند؟" و پاسخ می شنود که " نه، نه من خیلی گرسنه هستم، فقط سریع بفرستید."

مراتب به سرعت به کلانتری حوزه استحفاظی آن محل اعلام و اکیپی از مأموران انتظامی جهت بررسی موضوع اعزام می شوند.

مأموران در بررسی های اولیه متوجه بروز اختلاف خانوادگی شدید بین خانم تماس گیرنده با شوهرش می شوند و با تکمیل صورتجلسه، اقدامات بعدی برای معرفی این افراد به مرکز مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی برای حل مشکلشان را انجام می دهند.

در بررسی های بعدی مشخص می شود که خانم تماس گیرنده با تلفن 110، به دلیل ترس و واهمه از شوهرش به این شیوه با تلفن 110 تماس و پلیس را به یاری می طلبد.

نیروی انتظامی همواره در مسیر خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرده است و این موضوع به شیوه های مختلف به اثبات رسیده است.

همانگونه که می بینیم در این موضوع نیز با هوشیاری و البته احساس مسئولیت کاربر پلیس 110، بلافاصله مأموران انتظامی به محل مورد نظر اعزام شده و موضوعی را که شاید می توانست به شکل دیگری پایان یابد، حل و فصل می کنند، هر چند از هوشیاری فرد تماس گیرنده با پلیس 110 در نحوه اعلام کردن موضوع نیز نباید به راحتی گذشت و همه شهروندان باید به این شیوه آشنایی پیدا کنند تا اگر جانشان در خطر است و احتمال وقایع بدتر وجود دارد بتوانند با این روش و درخواست کمک از پلیس خود را نجات دهند.

امروزه می بینیم که سربازان ولایت در لباس مقدس نیروی انتظامی به طرق مختلف، در راه خدمت به مردم سر از پا نمی شناسند و با اقدامات خود باعث کسب رضایت مردم و به تبع آن کسب رضایت خداوند متعال می شوند.

گاهی یک کار و تصمیم درست به مانند اقدام هوشیارانه این کاربر پلیس 110 می تواند از بروز یک فاجعه و اثرات نامطلوب آن در جامعه جلوگیری کند، اقدامی که شایسته تقدیر و تشکر است.

روابط عمومی اتحادیه رستوران و سلف سرویس های تهران

پیشنهاد

پیوندها

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف دارندگان رستوران و سلف‌سرویس‌های تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© rst-teh.ir All rights reserved 2016